Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Młodzi myślą praktycznie

Absolwenci świętokrzyskich gimnazjów chętniej, niż przed rokiem chcą kontynuować naukę w technikach. Takie są wyniki pierwszego etapu naboru do szkół ponadgimnazjalnych. – Licea ogólnokształcące w dalszym ciągu są w przewadze, ale cieszy to, że wyraźnie stabilizuje się liczba osób zainteresowanych nauką w technikach – mówi Grzegorz Bień, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty. – Coraz bardziej trafia do przekonania to, że czasem nie jest tak istotne ukończenie studiów wyższych, szczególnie w kierunkach humanistycznych, które dzisiaj pracy nie dają, a lepiej skończyć kierunek techniczny, który przecież nie zamyka drogi na studia, a daje kwalifikacje do podjęcia konkretnej pracy – podkreśla wicekurator.

Umiarkowanym zainteresowaniem cieszą się szkoły zawodowe. Ale nową szansę dla nich otwiera dla nich, wg kuratora, nowa podstawa programowa, która nakazuje stawiać szkołom na język jakości i konkretnych osiągnięć ucznia.


W kolejnym etapie naboru do szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie mają teraz do 3 lipca czas na doręczenie do wybranej szkoły kopii świadectw ukończenia szkoły i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
Wstępne listy kandydatów zakwalifikowanych szkoły ogłoszą 5 lipca o godz. 12-tej. Potem uczniowie będą mieli cztery dni na potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole i dostarczenie oryginałów dokumentów.


Ostateczne listy przyjętych zostaną ogłoszone 10 lipca. (w tym samym dniu ogłoszone zostaną listy przyjętych do gimnazjów).
Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona przez kolejne dwa dni.
Rekrutacja na pozostałe wolne miejsca potrwa do końca sierpnia.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0