Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Siatkarze nie zagrają w PlusLidze

Fart Kielce nie weźmie udziału w tegorocznych rozgrywkach Plusligi – tak brzmi komunikat wydany przez Radę Nadzorczą Profesjonalnej Ligi Siatkowej. W efekcie jedynie 9 zespołów znalazło się na liście składów na rundy 2012/2013. Oficjalnym powodem wycofania „Zielono-biało-czarnych” z zawodów są problemy ze zbudowaniem budżetu.

– Niestety, w tym sezonie Fart nie wystąpi w Pluslidze. Dziękujemy za wspólne lata siatkarskich emocji – mówi Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej. – Do końca trzymałem kciuki, żeby udało się uspokoić sytuację i zgłosić klub do rozgrywek Plus Ligi. Z przykrością przyjąłem informację, że klub nie będzie startował w tegorocznych rozgrywkach.

Szansa na utrzymanie siatkówki na najwyższym szczeblu w Świętokrzyskiem wciąż jednak istnieje, o czym przekonuje Jacek Sęk. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby siatkówki plus ligowej w Kielcach zabrakło i będziemy robić wszystko, żeby siatkówka seniorska tu pozostała.


Z nieoficjalnych informacji wynika, że przejęciem klubu zainteresowanych jest kilku lokalnych inwestorów. – Sami próbowaliśmy odsprzedać część, lub całość udziałów, ale nie udało nam się w regionie znaleźć chętnych, a byliśmy u wszystkich dużych firm i person. Możliwe jednak, że jest ktoś zainteresowany i dogadał się na przykład z PlusLigą, ale mi nic na ten temat nie wiadomo – podkreśla Szczukiewicz.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0