Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Spotkanie z kulturą Żydowską

W Szydłowie i Chmielniku rozpoczynają się jubileuszowe dziesiąte Spotkania z Kulturą Żydowską. Od piątku do niedzieli będzie można tu posłuchać muzyki żydowskiej, obejrzeć spektakle i tańce, a także spróbować potraw kuchni żydowskiej. Trzydniową imprezę zakończy koncert zespołu “Chmielnikers”.


Pierwszego dnia (15 czerwca) organizatorzy zapraszają od godz. 17-tej do Szydłowa m.in. na przedstawienia: „Dzieje Potomków Jakuba” i „Żyd Wieczny Tułacz” , koncert oraz degustacje.


W sobotę i niedzielę Dni Żydowskie przenoszą się do Chmielnika, tutaj zaplanowano m.in. otwarcie wystawy fotografii 10 lecia Spotkań z Kulturą Żydowską, koncert poświęcony twórczości Leonarda Cohena oraz IV Młodzieżowy Konkurs Piosenki Żydowskiej.


W niedzielę uroczystości zaczną się o godz. 11-tej modlitwą Kadisz na cmentarzu żydowskim przy ul. Mruczej. W południe odprawiona zostanie Msza święta w Kościele parafialnym w Chmielniku. Po niej w świątyni odbędzie się koncert muzyki poważnej , po czym uczestnicy złożą kwiaty przed tablicą „Drzewo Pamięci” przy synagodze.
O 15-tej zaczną się koncerty i warsztaty tańców żydowskich na scenie na chmielnickim rynku. Obchodzy zakończy o 20-tej prapremiera piosenki „Shalom Chmielnik” do tekstu Jacka Cygana i muzyki Leopolda Kozłowskiego oraz koncert zespołu Chmielnikers.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6