Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Weekend pełen atrakcji

3 czerwca w Parku Etnograficznym w Tokarni po raz siódmy odbędzie się Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny. Tokarnia zamieni się w ogromny plac zabaw dla rodzin z dziećmi. Będzie można poczuć namiastkę atmosfery EURO 2012, zagrać w gigantyczną grę planszową „Zaczarowana Kraina”, spróbować smakołyków kuchni regionalnej i posłuchać Genowefy Pigwy. Na Jarmarku zaprezentują się gospodarstwa agroturystyczne z ofertą wypoczynku na wsi i regionalnymi przysmakami.

W niedzielę w Bielinach już po raz piętnasty świętować będą Dzień Świętokrzyskiej Truskawki. Zaplanowano tradycyjnie konkursy kulinarne z truskawką w roli głównej, występy artystyczne i potańcówki. Jednak prawdziwą ozdobą imprezy będzie IX edycja Mistrzostw Świata w Szypułkowaniu Truskawek. Truskawkowa biesiada rozpocznie się o godz. 14.00 na stadionie sportowym w Bielinach.

Wioska archeologiczna i artystyczna, spotkania z ginącymi zawodami, strefa zabaw dla dzieci i występy muzyczne czekają na uczestników VI Świętokrzyskiego Pikniku Jurajskiego, który w sobotę i niedzielę odbędzie się w Bałtowie. Dwudniowa impreza skierowana jest do całych rodzin. Dla zwiedzających przygotowano m.in. koła garncarskie, warsztaty wikliniarskie czy pokazy kowalstwa, wielkie gry planszowe, olbrzymie bierki oraz szczudła. 3 czerwca atrakcje dla młodych naukowców – odbędą się pokazy z fizyki i chemii, dodatkową atrakcją będą gry logiczne.

Świętujący 730-tą rocznicę nadania praw miejskich Opatów zaprasza w niedzielę na tradycyjny Jarmark Opatowski. Zaprezentują się twórcy rękodzieła, będzie można wziąć udział w loterii, skosztować miodu czy nalewek. Gwiazdą imprezy będzie grupa Brathanki, zaprezentuje się też „Zespół Pieśni i Tańca Racławice”.


Barwna parada muzyków przejdzie w niedzielę przez Nowiny: odbędzie się tu VI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Uczestnicy przejdą o godz. 15.30 z ul. Białe Zagłębie na miejscowy stadion, gdzie przed publicznością zaprezentuje się siedem orkiestr dętych, działających w powiecie kieleckim (orkiestry z Daleszyc, Chmielnika, Łopuszna, Piekoszowa, Bielin, Sitkówki-Nowin oraz Strawczyna).
Atrakcją przeglądu będzie wspólny występ wszystkich orkiestr, które zagrają trzy utwory : „Łysica”, „Orkiestry dęte” i „Heppy marsz nr 1”.

W szkole muzycznej w Kielcach w ten weekend odbywać się będzie V Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz. Przesłuchania zaczną się w sobotę rano w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego, wieczorem ogłoszone zostaną nazwiska uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu. A w nadzwyczajnym koncercie wystąpi sopranistka Roma Owsińska i kontratenor Piotr Łykowski , będzie im towarzyszyć Łukasz Długosz ( flet), Artur Jaroń ( fortepian) oraz Orkiestra Polish Camerata (Łódź) pod dyrekcją Marka Głowackiego.


W niedzielę przesłuchania konkursowe potrwają od 9-tej do 14-tej, a o 16-tej zaplanowano ogłoszenie wyników i koncert laureatów oraz występ laureatek IV edycji konkursu.
Wystąpią: Aleksandra Świderek – sopran (Grand Prix i I miejsce w grupie młodszej – IV edycja konkursu – 2010 r.) oraz Anna Szostek – sopran ( I miejsce w grupie starszej – IV edycja konkursu – 2010 r.) Przy fortepianie zasiądzie Tomasz Chrostowski.
Wstęp na wszystkie przesłuchania i koncerty jest bezpłatny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6