Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dzień Dziecka w Kielcach i regionie

Koncerty, wystawy, festyny oraz konkursy czekają na najmłodszych mieszkańców świętokrzyskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

1 czerwca o 15.30 ulicą Sienkiewicza w Kielcach w kolorowym korowodzie przejdą dziecięce zespoły taneczne i muzyczne z regionu świętokrzyskiego oraz zespół Barwinok z obwodu winnickiego na Ukrainie. Towarzyszyć im będzie Koziołek Matołek i ogromny chiński smok! Korowód zakończy się wspólnym koncertem w Kieleckim Centrum Kultury.


Wielki festyn rodzinny pod hasłem „Bądźmy razem” odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach przy ul. Bocznej 15. W programie: konkursy z nagrodami, gry i zabawy, występy i słodki poczęstunek. Zabawa potrwa od 10-tej do 14-tej.

Tego dnia Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza wszystkich do Parku Etnograficznego w Tokarni. W programie: karaoke, wesołe miasteczko, występy młodych solistów oraz konkursy muzyczne. Imprezę zakończy Dyskoteka Dla Młodego Człowieka. Skansen będzie otwarty od 10-tej do 15-tej.
Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza dzieci na swój dziedziniec i do obejrzenia najnowszych wystaw.


To będzie też okazja do odwiedzenia wszystkich miejskich basenów: „Delfin”, „Orka”, „Foka”, „Mors” i „Jurajska” , z których 1 czerwca wszystkie dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą korzystać za darmo.

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza najmłodszych na musical pt.”Baśniowe Dźwięki”. Będzie można zobaczyć cykl bajek pokazanych w formie musicalu m.in.: Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami. Początek o godzinie 9.00 w sali widowiskowej WDK.
Natomiast Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 2 czerwca do Pałacu Biskupów Krakowskich na specjalną wystawę bajek. Najmłodsi będą mogli zobaczyć barwne ilustracje do wielu popularnych bajek i projekcje filmów animowanych. Wystawa będzie czynna do 24 czerwca.


Atrakcje dla najmłodszych przygotował również Dom Harcerza w Kielcach, Ośrodek Kultury “Ziemowit” , Wojewódzki Dom Kultury, czy Filharmonia Świętokrzyska.


Atrakcji nie braknie oczywiście w polskiej stolicy bajek: od 1-go do 3-go czerwca potrwa 10. Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie. Zaplanowano korowód bajkowych postaci, występy dziecięcych artystów, czytanie bajek przez znanych aktorów, spektakl „ Śnieżka” , pokaz robotów oraz chóralne „Sto lat” z okazji urodzin Koziołka Matołka.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7