Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Bądź zawsze bezpieczny – radzi wojewoda

Jak uniknąć zagrożeń na drodze, nie dać się oszukać czy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej – podpowiada mieszkańcom regionu wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba. Zaczęła się kampania pod hasłem „Bądź zawsze bezpieczny”, która propaguje też numer alarmowy 112.

Do końca września zaplanowano wiele imprez i happeningów w Kielcach i wielu innych miastach regionu. Kampania została zainaugurowana happeningiem na Placu Artystów, w czasie którego rad udzielali uczestnikom m.in. przedstawiciele PIP, KRUS i policjanci; dziśpani wojewoda wraz z patrolem drogówki zatrzymywała kierowców, by życzyć im bezpiecznej jazdy, nagradzając za dobre zachowanie na drodze gadżetami.


10 lipca odbędzie się happening „Bezpieczne wakacje”, na Rynku (w godz. 9-11) dzieci będą rysować, jak wyobrażają sobie bezpieczne wakacje. (Imprezę współorganizuje Muzeum Zabawek i Zabawy). Dwa dni później w godz. 10-12 w tym miejscu otwarte zostanie stoisko policyjne do znakowania rowerów na kieleckim rynku.


W planach jest też niedzielna impreza plenerowa w Solcu-Zdroju, a pięć dni później, 20 lipca (w godz. 11-12.30) na scenie w sanatorium w Busku odbędzie się impreza, na której kuracjusze wysłuchają porad policjantów i zapoznają się z zasadami pierwszej pomocy.


W ramach kampanii wojewoda zapowiada też m.in. wizyty na kąpieliskach i propagowanie bezpiecznej drogi do szkoły (10 września w Łącznej).

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1