Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

DCK straciło Marka Cecułę

Marek Cecuła przestał być szefem Design Centrum Kielce. Powodem takiej decyzji jest kontrola przeprowadzona przez pracowników Urzędu Miasta, która wykazała, że dotychczasowy dyrektor artystyczny placówki nie ma wyższego wykształcenia. Marek Cecuła to uznany na całym świecie ceramik, dlatego aby nie stracić wybitnego fachowca zaproponowano mu stanowisko kuraratora na tych samych warunkach finansowych. Jednak sam zainteresowany nie zamierza z propozycji skorzystać. – „Boję się, że w takiej sytuacji DCK zatraci ideę, która przyświecała tworzeniu placówki” – wyjaśnia. – Prezydent miasta powołał mnie, żeby stworzyć tą instytucję, to trwało cztery lata. To będzie wielka strata dla miasta, instytucja miałą wprowadzić nowe możliwości do kultury w Kielcach, upadnie, większość ludzi stąd wyjdzie i to będzie zmarnowanie niesamowitego potencjału i pieniędzy.

Zdaniem prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego jednostki miasta, w tym jednostki kultury, nie są budowane pod kątem danej osoby. – Jest wielu zdolnych w Polsce i za granicą, to tak dobrze przygotowana jednostka przez pana cedułę – to są jego zasługi, ale nie można mnie zmusić do łamania prawa.

Prezydent Kielc jest otwarty na rozmowy, ale jak zaznaczył może zaproponować jedynie powrót Pana Cecuły na stanowisko kuratora DCK.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6