Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zawód w OHP

Ochotniczy Hufiec Pracy rekrutuje. Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach zaprasza młodzież w wieku 15 – 18 lat do kontynuowania nauki w gimnazjum z klasami przysposabiającymi do pracy oraz w zasadniczej szkole zawodowej. Kontynuując naukę w OHP, można zdobyć m.in. zawód kucharza, fryzjera, krawca, mechanika, murarza, ogrodnika, sprzedawcy, czy stolarza.


Do jednostek OHP w świętokrzyskiem przyjmowana jest przede wszystkim młodzież o zmniejszonych szansach życiowych, pochodząca z rodzin borykających się z różnorodnymi problemami, wymagająca i poszukująca opieki oraz możliwości kształcenia i zdobycia zawodu.
W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Starachowicach oraz w Środowiskowym Hufcu Pracy w Jędrzejowie, a także w Hufcu Pracy w Pińczowie oferowana jest możliwość bezpłatnego wyżywienia i zakwaterowania oraz całodobowa opieka wychowawcza. Uczniowie mają też szanse uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, mogą również korzystać z unijnych programów wymiany młodzieży.


Zainteresowani mogą zgłaszać się przez całe wakacje do Hufców Pracy (w Kielcach, Końskich, Skarżysku – Kamiennej, Pińczowie), do Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie oraz do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach.


Szczegółowe dane teleadresowe oraz informacje dotyczące warunków przyjęcia oraz wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej www.swietokrzyska.ohp.pl/

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1