Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Gorycka zamiast Włoszczowskiej?

Maja Włoszczowska, czyli jedna z największych polskich szans na zdobycie złota, nie wystąpi na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Najlepsza polska kolarka górska doznała poważnej kontuzji stopy, która eliminuje są z udziału w najważniejszej imprezie sportowej świata. Tym samym otwiera się szansa dla kielczanki Pauli Goryckiej z 4F e-vive Racing Team, która wcześniej mimo świetnych wyników nie znalazła uznania wśród władz Polskiego Związku Kolarskiego.
Wtedy to ostatecznie w składzie biało-czerwonych znalazły się Maja Włoszczowska oraz Aleksandra Dawidowicz. O ile Włoszczowska była trafioną kandydaturą na igrzyska, nominacja Dawidowicz budziła duże kontrowersje.


Ostatecznie Gorycka została zawodniczką rezerwową, podobnie, jak Anna Szafraniec. Obie sportsmenki zmierzyły się niedawno w Kielcach na mistrzostwa Polski MTB, w których kielczanka była zdecydowanie lepsza.

Wszystko wskazywałoby na to, że na Igrzyskach powinniśmy mieć drugiego, po Rafale Dobrowolskim, przedstawiciela naszego miasta. Jednak oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Wyścig olimpijski kobiet odbędzie się 11 sierpnia.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4