Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Paula Gorycka na czele elity

Paula Gorycka z 4F e-vive Racing zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w wyścigu elity kobiet. Na drugim miejscu podium znalazła się Katarzyna Solus-Miśkowicz z DEK Cyclo Korona Kielce. Niestety, na imprezie zorganizowanej w stolicy województwa świętokrzyskiego nie pojawiły się wytypowane do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie Maja Włoszczowska i Aleksandra Dawidowicz.


Oficjalnym powodem absencji obu zawodniczek był konflikt mistrzostw Polski z przygotowaniami do najbliższych Igrzysk. Jednak prawdopodobnie chodziło raczej o to, by uniknąć bezpośredniej rywalizacji Goryckiej i Dawidowicz, która najpewniej zakończyłaby się miażdżącym zwycięstwem zawodniczki 4F e-vive Racing Team.

Całe zamieszanie spowodowane jest kontrowersyjnymi nominacjami Polskiego Związku Kolarskiego do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. Do Londynu nie pojedzie kielczanka Paula Gorycka, która w tym roku spisywała się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do Aleksandry Dawidowicz – zawodniczki, która na najważniejszą imprezę sportową świata jednak pojedzie.


Co ciekawe, na mistrzostwach Polski nie pojawił się Wacław Skarul, prezes PZKol…

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3