Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Pomagamy ofiarom nawałnic

Radio Plus wspiera Caritas Polska w akcji pomocy ofiarom lipcowych nawałnic. Organizacja przeznaczyła 15 tys. zł dla poszkodowanych 15 lipca przez trąbę powietrzną, która przeszła nad powiatami starogardzkim, świeckim i tucholskim. Poszkodowanych zostało ponad 60 rodzin. Trzydzieści z nich straciło dach nad głową, nie mają także środków do życia. Jedna z rodzin straciła cały swój dorobek.


Zebrane środki rozdysponuje Caritas Diecezji Pelplińskiej. Ale to nie koniec potrzeb. W tej chwili poszkodowani najbardziej liczą na materiały budowlane, ponieważ nie mają gdzie mieszkać. Można też wesprzeć potrzebujących wpłacając pieniądze na konto Caritas Polska lub wysyłając sms o treści POMAGAM pod numer 72052.


Caritas Polska przeznaczyła łącznie 50 tys. zł na doraźną pomoc dla poszkodowanych wskutek lipcowych nawałnic i powodzi, które oprócz Pomorza dotknęły również mieszkańców Dolnego Śląska i Warmii. Osoby poszkodowane przez nawałnice otrzymują od Caritas również pomoc żywnościową. Pomoc jest możliwa dzięki współpracy z Agencją Rynku Rolnego, która wyraziła zgodę na przekierowanie dostaw artykułów spożywczych z magazynów Caritas do najbardziej poszkodowanych diecezji w Polsce.

– Nie bądźmy obojętni na los tych, którzy nagle zostali pozbawieni dachu nad głową, może stracili dorobek życia i znaleźli się w trudnym położeniu. Od naszej solidarności zależy, czy nie stracą też siły i wiary w ludzką dobroć i miłość. Okażmy im współczucie wspierając modlitwą, zainteresowaniem oraz pomocą materialną – apeluje ks. Marcin Brzeziński, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1