Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Pytanie o lecznictwo uzdrowiskowe

Świętokrzyskie Prawo i Sprawiedliwości prosi Ministra Skarbu Państwa o odstąpienie od prywatyzacji Uzdrowiska Busko Zdrój. Posłanka Maria Zuba wystosowała interpelację do Mikołaja Budzanowskiego, w której przekonuje, że takie zamiary to robienie interesów na państwowej służbie zdrowia. Posłanka sugeruje, że planowane zbycie akcji uzdrowiska Busko za zaledwie ok. 20mln zł może stać się powodem późniejszych dociekań CBA i prokuratury.


Uzasadniając brak podstaw do szukania dla buskiego uzdrowiska inwestora, pani poseł prosi o szczegółowe wyjaśnienie zamiarów rządu i ocenę wyników finansowych sanatorium. Zastanawia się też, w jaki sposób państwo będzie realizować ustawę o lecznictwie uzdrowiskowym, zachowując tylko jedno sanatorium.


Przytacza też prawo o lecznictwie uzdrowiskowym, które uprawnia do określenia wykazu sanatoriów nie podlegających prywatyzacji. Wykaz ogłoszony w lipcu 2007 roku przewidywał 14 takich uzdrowisk. W październiku 2008 roku kolejny wykaz ogłoszony już za rządów Platformy Obywatelskiej przewidywał takich uzdrowisk już tylko 7. Tym razem rząd chce, by nie sprywatyzowane pozostało tylko sanatorium w Krynicy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7