Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przeciw prywatyzacji uzdrowisk

Świętokrzyska Solidarność przeciwna rządowym planom prywatyzacji Uzdrowiska Busko-Zdrój. Taki zapis znalazł się w „Planie prywatyzacji na lata 2012-2013” ogłoszonym przez Ministra Skarbu Państwa. Związkowcy podkreślają jednak, że Busko na mocy Ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym powinno być wyłączone z prywatyzacji, ponieważ prawo gwarantuje powszechny dostęp do tego typu placówek.
- W przypadku Uzdrowiska Busko-Zdrój posiadającego oprócz zabiegów przyrodoleczniczych, unikatowe szpitalne ośrodki lecznicze i rehabilitacyjne, próba prywatyzacji oznaczać musi ograniczenie i obniżenie standardów leczniczych gwarantowanych przez państwo – alarmuje Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej Solidarności.

Planowanie sprywatyzowania buskiego uzdrowiska, podobnie jak wszystkich innych siedmiu wyłączonych spod prywatyzacji i wymienionych w Rozporządzeniu Ministra Skarbu Państwa z dnia 8 października 2008r. jest sygnałem o wycofaniu się rządu z gwarancji zawartych w przywołanych przepisach. Odczytujemy tę zapowiedź jako próbę uchylenia się państwa od zobowiązań leczniczych względem obywateli – dodaje przewodniczący.

Jak czytamy w oświadczeniu związkowców, Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” protestuje przeciwko tym zamiarom i apeluje do władz rządowych oraz parlamentarzystów o podjęcie działań zmierzających do odstąpienia od prywatyzacji siedmiu uzdrowisk, w tym Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2