Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

22- lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Kieleccy policjanci z Zespołu Poszukiwań, Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 49 letniego mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości przez ponad 20 lat. Za mężczyzną wydano list gończy i Europejskim Nakazem Aresztowania. Został zatrzymany w ubiegłym tygodniu na terenie Kielc. Za przestępstwo, którego dopuścił się na początku lat 90- tych, następne 1,5 roku spędzi w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w maju 1990 roku na jednej z ulic Kielc. Nieznany sprawca włamał się do kiosku ruchu i skradł papierosy oraz inne przedmioty na ówczesną kwotę ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych (po denominacji ponad 130 złotych). Będący na miejscu policjanci zabezpieczyli szereg śladów i ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę. Okazał się nim wtedy 27 letni mieszkaniec Kielc. Mężczyzna został doprowadzony pod wymiar sprawiedliwości i jeszcze tego samego roku, w listopadzie usłyszał wyrok, 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Od tamtego czasu kielczanin zaczął się ukrywać. Po uprawomocnieniu się wyroku, Sąd Rejonowy w Kielcach wydał za nim list gończy.

Gdy mundurowi weszli do mieszkania w którym przebywał, mężczyzna był bardzo spokojny. Gdy poznał cel wizyty policjantów przekonywał ich, że i tak zaraz będą musieli go zwolnić, ponieważ sprawa do której był poszukiwany już dawno się przedawniła. Ostatecznie był bardzo zdziwiony, gdyż okazało się, że przedawnienie nastąpi dopiero w styczniu 2016 roku. Mężczyzna trafił za kraty, gdzie spędzi następne 1,5 roku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8