Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Krok do remontu dworca?

Jest szansa na rozpoczęcie modernizacji kieleckiego dworca PKP w przyszłym roku. Nadal nie ma jednak zapewnień, że do remontu dojdzie. Dyrektor krakowskiego oddziału spółki Dworce Kolejowe przekonuje, że zostaną podjęte starania o wykonanie dokumentacji projektowej ze środków własnych spółki. Ma to być podstawowy krok do modernizacji budynku w Kielcach, ponieważ dotychczasowe plany nie powiodły się z powodu braku środków, jakie centrum obsługi pasażera musiałoby wyłożyć na remont przy obiecanym dofinansowaniu z budżetu Państwa.


Pani dyrektor Aleksandra Koniak zapewniła o podjęciu starań, by wprowadzić ten projekt do Planu Inwestycyjnego na rok 2013 w liście do posłanki PiS Marii Zuby. Posłanka wystosowała do niej interwencję, przypominając, że zbudowany w ’71 roku dworzec w Kielcach jest prawdopodobnie ostatnim nie remontowanym tego typu obiektem w kraju. Wyraziła jednak rozczarowanie z powodu braku jednoznacznych deklaracji.


Modernizacja kieleckiego dworca ma kosztować 12,5mln zł. Spółka PKP zakłada synchronizowanie przebudowy z planowaną modernizacją linii kolejowej nr 8 Radom-Kielce. W maju podpisana została umowa na remont odcinka trasy tylko do Skarżyska.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8