Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Próbna produkcja w KPT

Produkt w wersji próbnej: w Kieleckim Parku Technologicznym powstanie Laboratorium Szybkiego Prototypowania 3D. Zaprojektowano je z myślą o świętokrzyskich przedsiębiorcach, którzy po przedstawieniu pomysłu na produkt dostaną jego projekt, model 3d, prototyp, a nawet krótką serię opracowywanego artykułu. W laboratorium będzie można także sprawdzić z jakich materiałów należy wykonać produkt.


Działalność będzie prowadzona z zastosowaniem wielu nowoczesnych technologii. Dotyczy to nie tylko projektowania, ale przede wszystkim przygotowania prototypów. – Do tej pory, przedsiębiorcy z naszego regionu nie mieli możliwości skorzystania z tak kompleksowej usługi. Dziś ogłaszamy przetarg, dzięki któremu przygotowane zostaną pomieszczenia laboratorium. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji Regionalnej Strategii Innowacji uda się nam zdobyć pieniądze na zakup odpowiednich maszyn – informuje dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego – Szymon Mazurkiewicz.


Laboratorium będzie instytucją otwartą na współpracę z wieloma środowiskami. Pomieszczenia powinny być oddane do użytku w ciągu kilku miesięcy, a pierwsi klienci będą mogli z niego skorzystać w 2013 roku. Będzie się mieściło w Inkubatorze Technologicznym przy ulicy Olszewskiego 6 w Kielcach.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2