Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Uratował życie przez telefon

Policjant ze Skarżyska uratował wczoraj życie 3-tygodniowego chłopca. Dziecko zakrztusiło się w trakcie karmienia. Zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej, st. sierż. Ireneusz Borowiec telefonicznie instruował matkę, co ma robić, aby udrożnić drogi oddechowe dziecka, jednocześnie powiadomił pogotowie ratunkowe. Chłopczyk trafił na szpitalny odział ratunkowy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.


Jak przekazują policjanci, w niedzielę po godzinie 20:00 zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która poinformowała, że w trakcie karmienia, jej trzytygodniowy syn zakrztusił się i przestał oddychać. Przestraszona i zdenerwowana młoda matka wzywała pomocy. Po tym dramatycznym przekazie zastępca dyżurnego zaczął instruować, co ma robić, aby przywrócić dziecku oddech. Matka przez słuchawkę na bieżąco informowała dyżurnego co się dzieje z dzieckiem i krok po kroku wykonywała polecenia policjanta. Jednocześnie przez drugi telefon dyżurny wezwał pogotowie pod wskazany adres.


Profesjonalne dyspozycje dyżurnego spowodowały, że dziecko zaczęło oddychać. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0