Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zapowedź III rundy Driftingowych Mistrzostw Polski

Połowa wakacji już za nami. A co w związku z tym? Za tydzień odbędzie się III runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Po dwóch rundach ulicznych, w Płocku oraz w Sopocie, przyszła pora, abyśmy przenieśli się na tor. W dniach 17-18 sierpnia zawitamy do Miedzianej Góry, gdzie drifterzy powalczą o kolejne punkty na torze „Kielce”.

„Kielce”, to stały punkt programu DMP już od kilku lat. Zawody są tam rozgrywane nieprzerwanie od 2009 roku. Rundę w Miedzianej Górze wygrywali kolejno: Mateusz Włodarczyk, Paweł Trela oraz Piotr Jankowski. Tor w Kielcach jest jednym z ulubionych punktów programu drifterów, ze względu na ogromną prostą, na której zawodnicy inicjują poślizg przy ponad 160km/h! Co roku wielu zawodników cmoka ją dość czule i często, a ślady szminki z driftowozów, co roku są uwieczniane przez fotoreporterów. Pomimo ogromnej prędkości, groźniejszych incydentów nie widzieliśmy… No, poza tym, co pokazał Artek Opiela, gdy przez urwany drążek jego Nissan wyspinował, uderzył tyłem w bandę, po czym prawym bokiem wskoczył na nią i zaczął grindować. Tak więc banda dostarcza nam co roku ogromnych wrażeń. Pozostała część trasy zawsze jest niespodzianką. Za każdym razem jej układ jest inny. Rok temu organizatorzy ułożyli niby rondo, na którym drifterzy zawracali, po czym wracali po raz kolejny przy samej bandzie. Wiemy, że w tym roku po raz kolejny trasa będzie inna. Możemy zdradzić, że organizatorzy zdecydowali się zrezygnować z ronda, ze względu na dość niską częstotliwość puszczania zawodników, co tworzyło długie kolejki w oczekiwaniu na przejazd.

Po trzeciej rundzie w miarę powinno nam się wyjaśnić, kto będzie miał największe szanse na tytuł mistrza Polski w sezonie 2011. Przez ostatnie dwie rundy, mieliśmy naprawdę spore roszady. Jak na razie Maciek Bochenek ma na to największe szanse, jeśli w Kielcach znajdzie się przynajmniej w top4. Odskakuje on aktualnie od zawodnika za nim o 34 punkty. Różnica między zawodnikami na 2-4 miejscu wynosi tylko 26 punktów, a między 2 a 9 lokatą, tylko 58. Inaczej jest w klasyfikacji zespołowej. BudMat Auto RB Team wyprzedza swoich rywali ponad dwukrotnie i to oni najprawdopodobniej odbiorą tytuł Valvoline PUZ Drift Teamowi. Miejsca 2-4 mają kolejno 134, 126 i 116 punktów. Tutaj rywalizacja zaczyna się prawie że od zera! Są to kolejno STW Drift Team, Valvoline PUZ Drift Team oraz Lamówki Drift Team. Jak widać, trzecia runda może zadecydować o całej klasyfikacji.

Oprócz trasy, będą kolejne niespodzianki. Znany ze startów w barwach drifters.pl Tomek Chwastek, oraz polska królowa driftingu – Karolina Pilarczyk, razem połączyli siły i razem zawitają do Miedzianej Góry reprezentując nowy zespół Yato Drift Team. Następnie, Valvoline PUZ Drift Team zapowiedział, że przygotuje coś, co powali Was z nóg. Co to będzie? Chcecie się dowiedzieć, co przygotowali dla Was aktualni mistrzowie Polski, kto wygra III rundę Driftingowych Mistrzostw Polski oraz kto najmocniej przytrze słynną bandę? Bądźcie z nami już od piątku rano w Miedzianej Górze.

Zdjęcia: Filip Flisek / driftblog.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4