Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kielczanie przeciwko terroryzmowi

Kielczanie uczcili jedenastą rocznicę ataków na wieże World Trade Center; przy pomniku Homo Homini przy ul. Ściegiennego odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zamachów terrorystycznych.
Na obchody oddające hołd ofiarom i tym, którzy spiesząc na ratunek polegli 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, zapraszali zgodnie przedstawiciele władz miasta , regionu oraz szefowie policji i straży pożarnej.

W obchodach wzięła udział Konsul Generalny USA w Krakowie. – Chcę podziękować Polakom i kielczanom za to, że oddaja dziś hołd ofiarom ataków na WTC. Polska jest wzorem dla wschodzących demokracji, siłą napędową dla pokoju, postępu i dobrobytu na świecie – powiedziała Ellen Germain.


- To nasz akt pamięci okbietach, mężczyznach i dzieciach, kórzy w aktach przemocy terrorystycznych na całym świecie, to także nasz akt niezgody na zabijanie w imię fundamentalistycznych ideologii, ale przede wszystkim to wielki akt solidarności w tworzeniu wspólnego frontu przeciwko terroryzmowi na świecie – mówi Bożentyna Pałka-Korbua.

Uczestnicy uroczystości wspólnie modlili się w intencji ofiar ataków.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9