Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KPT doładuje samochody

Przy ulicy Olszewskiego w Kielcach powstanie pierwszy w regionie punkt ładowania akumulatorów w samochodach o napędzie elektrycznym i hybrydowym. Zostanie on uruchomiony w przyszłym roku przed siedzibą Kieleckiego Parku Technologicznego. Stację elektryczną opracował jeden z lokatorów Inkubatora Technologicznego- firma AMPS.
Prototyp urządzenia obecnie poddawany jest audytowi wzorniczemu. Designerzy pomagają przedsiębiorcy przygotować taką obudowę stacji, która będzie ergonomiczna, odporna na warunki atmosferyczne, a przy tym estetyczna i pasująca do otoczenia Parku.

- Osoby, które przyjadą do swoich biur samochodem elektrycznym, lub hybrydowym, w czasie pracy, będą mogły naładować akumulator w aucie. Będą z niego mogli korzystać także goście instytucji, wystarczy kupić specjalną kartę. Od razu opracowaliśmy prosty system rozliczania – informuje Leszek Piotrowski, właściciel firmy AMPS.


Stacje elektryczne opracowane przez lokatora KPT mogę być wykorzystywane na kampingach, przystaniach żeglarskich, a nawet na budowach. Obecne trwają rozmowy z niemieckim inwestorem, który chce wykorzystywać urządzenie do rozliczania zużycia energii przez podwykonawców właśnie na budowach.


Jednocześnie Kielecki Park Technologiczny zaprasza przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z bezpłatnego audytu wzorniczego. Eksperci z dziedziny wzornictwa i marketingu podpowiadają, jak ulepszyć sprzedawane przez świętokrzyskie firmy produkty i usługi.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7