Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Magistrala dla rowerzystów

Do 2015 roku w regionie świętokrzyskim powstanie 200 kilometrów trasy rowerowej. A to tylko część dużego projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, w który zaangażowano pięć województw – oprócz naszego, to podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Świętokrzyski odcinek rozpocznie się w okolicach Sandomierza, a zakończy w Sielpi k. Końskich. Wartość tej części projektu to prawie 24 mln zł, ale aż 85 procent zostanie pokrytych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Rowerzystów przybywa, więc ta informacja ucieszy wielu mieszkańców naszego regionu – mówi Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Popularność spędzania czasu na rowerze czy takiego stylu życia bardzo ostatnio wzrosła, więc ten projekt jest bardzo oczekiwany. Ten projekt służy powstaniu magistrali rowerowej, do której dołączane będą kolejne mniejsze trasy.

– To ogromne przedsięwzięcie – przekonuje Jacek Kowalczyk z Urzędu Marszałkowskiego. – Mówimy o projekcie pionierskim, a zarazem najtrudniejszym, jaki się pojawił w historii budowy tras rowerowych w Polsce.


Trasę wybuduje Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, a początek prac rozpocznie się prawdopodobnie za półtora roku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7