Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Misiek Zdzisiek wspólnie z KS Vive Targi Kielce pomagają Joasi

Jędrzejowska Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” apeluje o pomoc dla swojej podopiecznej 28 letniej Joasi Żelezik mamy trójki malutkich dzieci.

Zarząd fundacji poprosił o pomoc dla Joasi Zarząd Klubu Sportowego VIVE TARGI KIELCE .
Zwróciliśmy się z prośbą do klubu o podarowanie piłki z autografami wszystkich zawodników drużyny. Dyrektor Sportowy Vive Targi Kielce pan Radosław Wasiak od razu odpowiedział na nasz apel. Podarowaną piłkę wystawimy na licytację w serwisie Allegro z przeznaczeniem na pomoc dla Joasi Żelezik w zakupie protezy.
Serdecznie dziękuję Panom Bertusowi Servaasowi  i Radosławowi Wasiakowi oraz władzom KS Vive Targi Kielce za okazane serce i wrażliwość dla naszej podopiecznej. Całą wylicytowaną sumę na Allegro przekażemy Joasi i będzie ona przeznaczona na zakup protezy – dodał Dariusz Lisowski prezes fundacji.

Poniżej podajemy link do serwisu Allegro gdzie można licytować piłkę podarowaną przez władze KS Vive Targi Kielce na rzecz Joasi Żelezik. 
Cała wylicytowana suma będzie przekazana w całości na zakup protezy. W serwisie Allegro w wyszukiwarce należy wpisać: Piłka z autografami Vive Targi Kielce dla Joasi lub też w wyszukiwarce internetowej wkleić, wpisać poniższy link: http://allegro.pl/show_item.php?item=2611106562

Joasia jest bardzo sympatyczną mieszkanką niewielkiej miejscowości Wywła w powiecie jędrzejowskim, mamą 7 letniego Wiktorka, 4 letniej Nikoli i 2 letniego Oliwera, której z przyczyn nowotworowych amputowano lewą nogę. Obecnie Joasia od wtorku przebywa na Oddziale Onkologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i jest podawana kolejnemu cyklowi chemioterapii. Ta dzielna i doświadczona przez chorobę oraz życie kobieta potrzebuje naszego wsparcia przy zakupie protezy, aby mogła zająć się dziećmi i gospodarstwem.
Kłopoty zdrowotne zaczęły się dwa lata temu. Pierwszymi objawami chorobowymi były bóle kolana które pojawiły się w maju, gdy była w ósmym miesiącu ciąży. Po wizycie u ortopedy leczono ja na łękotkę i po zapikowanych lekach bóle ustąpiły.
W 2011 roku jesienią nagle bóle kolana ponownie powróciły , wykonane badania wykazały obecność guza nowotworowego końca dalszego kości udowej lewej i otaczających tkanek miękkich. Od lutego do kwietnia ubiegłego roku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach Joasia przeszła trzy cykle chemioterapii. W 2012 roku 13 kwietnia stało się jednak najgorsze amputowano jej lewą nogę na wysokości uda. Joasia dokładnie pamięta ten dzień i telefon ze szpitala, gdy oznajmiono jej, że amputacja jest nieunikniona bo nowotwór zaatakował już tkanki miękkie.
Ten okres był dla niej najtrudniejszy, tylko dzięki rodzinie i dzieciom udało się jej to wszystko przetrzymać. 
Mąż Joasi Pan Grzegorz, przyznaje, że bardzo dużo obowiązków domowych spadło teraz na jego głowę, ale dla najbliższych zrobi wszystko.

Moim największym pragnieniem jest , aby Asia wyzdrowiała i żeby wróciła do dawnej sprawności – dodaje.
Koszt protezy jakiej potrzebuje moja żona to około 80 tysięcy złotych, sami nie uzbieramy takiej kwoty nigdy, dlatego bardzo prosimy wszystkich o pomoc. Zwróciliśmy się o pomoc do Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei ”która powstała przy Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie. Ta fundacja odpowiedziała jako pierwsza na naszą prośbę o pomoc.

Również rodzice Asi przychylają się do tych próśb o pomoc. Nie ma nic gorszego dla rodzica jak widok ukochanej córki gdy traci nogę, jak w oczach słabnie to ból nie do opisania – mówi tata Jerzy. Ale nie możemy się poddać, trzeba nadal walczyć – mówi mama Maria.

Ta choroba bardzo mnie wyczerpuje i osłabia, ale mam w sobie ogromna determinację , ja tak bardzo chcę żyć!. Ale, żeby żyć wszystko trzeba przetrzymać i ja dam radę!. Dzięki tak potężnemu wsparciu jakie otrzymałam za które dziękuję z całego serca wszystkim i każdemu z osobna.

Wspólnie możemy więcej

Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Jędrzejowie rozpoczęła akcję zbiórki pieniędzy na zakup protezy dla Joasi.
Historia Joasi i jej rodziny bardzo nas poruszyła. Sama nie uzbiera tak potężnej kwoty na zakup protezy, trzeba jej koniecznie pomóc, dlatego z całego serca prosimy dobrych i wrażliwych ludzi o pomoc i wsparcie dla niej, my ze swej strony tez pomożemy Asi – mówi Edmund Kaczmarek Starosta Jędrzejowski

OTRZYMAŁ POMOC I POMAGA DRUGIM

Dariusza Lisowskiego, pełnomocnika starosty jędrzejowskiego a zarazem prezes Fundacji Miśka Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei” , też zmotywowała do zorganizowania pomocy Joasi sytuacja osobista. Miał ciężki wypadek samochodowy, przeszedł operację kręgosłupa, chodził dwa lata o kulach.
Nagle zawalił mi się świat, zwolniono mnie z pracy – opowiada. Wpadłem w rozpacz, bo miałem na utrzymaniu trzy córki, byłem bezradny. Resztkami sił napisałem list do starosty Edmunda Kaczmarka który wyciągnął do mnie pomocną dłoń. Gdyby nie on, życie mojej rodziny i moje mogło potoczyć się inaczej, bo straciłem wszelką nadzieję. Dlatego wiem, jakie to ważne, żeby w odpowiednim momencie otrzymać wsparcie, pomocną dłoń- mówi Dariusz Lisowski

Teraz pomaga innym bo chce oddać to, co sam dostałem. To dlatego powstała fundacja która ma pomagać dzieciom, osobom niepełnosprawnym w takiej sytuacji jak Joasia. Wiem, że to na razie kropla w morzu potrzeb, ale nasza fundacja dopiero rozpoczęła swoje działanie, misje pomocy – dodaje Lisowski

Cieszę się , że Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei ” na czele z panem Darkiem jako jedna z pierwszych zaoferowała mi pomoc oraz że podejmują konkretne działania dla mnie. Ucieszyła mnie informacja jaką otrzymałam od pana prezesa Dariusza Lisowskiego , że Fundacja przeznaczy na zakup protezy wszystkie pieniądze które trafią na konto fundacji z przeznaczeniem dla mnie. Ta fundacja nie pobiera żadnych prowizji i to jest piękne, że znajdują się takie fantastyczne osoby, które pokazują że nie jestem sama.
Gdy choroba nas zaskakuje, człowiek staje się bezradny. Ważne jest że w takim momencie są takie osoby jak pani Lucyna i Monika z Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” które pomagają mi, odwiedzają mnie w szpitalu w Kielcach, podtrzymują mnie na duchu, przekonują, że walka o życie jest bardzo ważna – mówi Joasia

Prosimy o pomoc i wsparcie dla Joasi.
Wszystkie osoby, które pragną wspomóc Joasię mogą wpłacać pieniądze:

Fundacja Miśka Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei ”
ulica Armii Krajowej 9
28-300 Jędrzejów
Bank Spółdzielczy w Kielcach Oddział w Jędrzejowie
numer rachunku bankowego: 09 8493 0004 0210 0072 0070 0001
z dopiskiem ,,Na zakup protezy dla pani Joanny” 

Na koncie bankowym Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” na dzień dzisiejszy znajduje się suma 30 tys. zł. Ta suma to dobrowolne wpłaty na konto fundacji z dopiskiem ,,Na zakup protezy dla Pani Joasi”. Wszystkie darowizny wpłacone na powyższe konto na rzecz Joasi z dopiskiem ,, Na zakup protezy dla Pani Joanny” w całości zostaną przeznaczone na zakup protezy dla Joasi !!
Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei ” i jej Zarząd działa na zasadzie wolontariatu i nie pobiera żadnych prowizji ! – informuje Dariusz Lisowski prezes fundacji


Chciałabym podziękować z całego serca tym wszystkim którzy do tej pory mnie wspierali i nadal to robią. Dziękuję pięknie za wpłaty na konto Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” z przeznaczeniem dla mnie na zakup protezy oraz za okazane współczucie ,wrażliwość jak również za słowa otuchy i wsparcia – ze wzruszeniem dziękuje Joasia.

Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele !! Pomóżmy wspólnie Joasi !

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7