Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Porządkują Cmentarz Żydowski, zapraszają do Domu Modlitwy

Ochotniczy Hufiec Porządkowania Cmentarza Żydowskiego w Kielcach rozpoczyna działalność. Ponieważ w Kielcach nie ma już społeczności żydowskiej, która opiekowałby się miejscem pochówku swoich przodków, Stowarzyszenie im. Jana Karskiego liczy na pomoc wszystkich chętnych. Porządkowanie cmentarza żydowskiego na Pakoszu zacznie się dziś (14 września) o godz. 15.00.


Jednocześnie Stowarzyszenie zaprasza do zwiedzania Domu Modlitwy Zagajskich, który niebawem zostanie przeniesiony na cmentarz, a w tą sobotę i niedzielę będzie udostępniony w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Od godz. 16-tej do 19-tej można będzie usłyszeć o historii i przyszłości Domu, a w niedzielę po zmierzchu obchodzone będzie tu rozpoczęcie Rosz ha-Szana, czyli żydowskiego nowego roku – 5773.


Jak informuje Stanisław Białek ze Stowarzyszenia, oba wydarzenia odbywają się ramach obchodów 70. rocznicy zagłady kieleckiego getta. Patronat honorowy sprawuje prof. Władysław Bartoszewski – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego. Uroczystości realizowane są dzięki dotacji Urzędu Miasta Kielce.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6