Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wyjątkowy koncert w TK

Ennio Morricone i Poznańskie Słowiki wystąpią w sobotę w Kielcach. Będzie to koncert laureatów Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury, jakie wręczane są co roku w siedzibie Targów Kielce

Włoski kompozytor, twórca muzyki filmowej i zdobywca Honorowego Oscara oraz Stefan Stuligrosz, nieżyjący już, wybitny polski dyrygent i kompozytor, założyciel chóru Poznańskie Słowiki zostali wyróżnieni za całokształt twórczości medalem „Per Artem ad Deum”, który wręczy osobiście prezydent Papieskiej Rady ds. Kultury JE kardynała Gianfranco Ravasi.


Kapituła konkursu nagradza twórców, którzy w sposób trwały i znaczący przyczynili się do rozwoju sztuki i kultury europejskiej, promując więzi z kościołem, pogłębiając dialog między różnymi kulturami współczesnego świata. Targi Kielce są jedynym miejscem na świecie, w którym już od 8 lat wręczane jest to wyjątkowe wyróżnienie. Medal Per Artem ad Deum towarzyszy kieleckiej Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo.


Gala wręczenia medali Per Artem Ad Deum 2012 odbędzie się 29 września,
w pawilonie E Targów Kielce.

Medal dla Stefana Stuligrosza (zm. 2012), zmarłego zaledwie kilka dni po ogłoszeniu wyników konkursu, przekazany zostanie na ręce Chóru Poznańskie Słowiki.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0