Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zadbają o wojsko

W Kielcach utworzono Punkt Kontaktowy Host Nation Support, którego głównym celem jest przygotowanie do realizacji zadań obronnych związanych z pobytem i przemieszczaniem się wojsk sojuszniczych na obszarze naszego miasta. Punkt ma gromadzić informacje na potrzeby logistycznego wsparcia wojsk sojuszniczych oraz planować i koordynować wykorzystanie pozamilitarnych zasobów obronnych.
- Zobowiązują nas do tego umowy międzynarodowe – tłumaczy Sergiusz Parszowski, specjalista ds. Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych w Urzędzie Miasta Kielce.

Nie oznacza to jednak, że Kielce będą fundować żołnierzom noclegi. – Nasz punkt będzie tylko udzielał informację na temat bazy noclegowej. Reszta leży już w gestii przedstawicieli armii – dodaje Parszowski.

Uruchomienie punktu HNS ma związek z Regionalnym Ćwiczeniem Obronnym „Anakonda 2012”, który rozpoczęły się w poniedziałek. To jedne z najważniejszych w Polsce manewrów, których zasadnicza część odbywa się na północy kraju. W Kielcach żołnierze nie pojawią się na pewno, ale Punkt Kontaktowy HNS będzie sprawdzany.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8