Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Alternatywa PiSu

Świętokrzyskie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło „alternatywę dla świętokrzyskiego””; partia w sobotę zaproponowała swój program działania na następną kadencję samorządu.

– Dobrobyt mieszkańców zależy od rozwoju gospodarczego, a świętokrzyskie jest pod tym względem zapóźnione – przekonuje Krzysztof Lipiec, przew. świętokrzyskiego PiS. Dlatego partia postuluje o utworzenie św. strefy ekonomicznej, w której tworzone mają być inwestorom przyjazne warunki do przedsiębiorczości, dzięki czemu ma się zmniejszyć bezrobocie.
- Konieczne jest przede wszystkim stworzenie dobrych miejsc pod inwestycje, jestem przekonany, że nie jest to takie skomplikowane, trzeba tylko dobrej woli i determinacji – przekonuje poseł Lipiec.
Poseł podkreśla, że nie chodzi o specjalną strefę ekonomiczną, która podlega regulacjom unijnym, ale strefę powstałą z inicjatywy samorządów.


PiS w swoim programie przekonuje też, że poprze budowę lotniska w Obicach, co na razie jest blokowane przez Unię Europejską. – Trzeba Unię do tego przekonać, stiwerdzić jasno, że samorządów na to nie stać i determinację powinno tu wykazać państwo polskie. Jeśli Unia ma likwidować zapóźnienia regionalne, to czemu świętokrzyskie ma być jednym z niewielu regionów bez własnego lotniska?

PiS zapowiada też pomoc zadłużonym samorządom. NIe zdradza szczegółów, ale przekonuje, że środki, które do tej pory spływały do świętokrzyskiego były źle dystrybuowane.


Program działania na następną kadencję samorządów, czyli tzw. alternatywę dla świętokrzyskiego PiS przedstawił w sobotę na Świętym Krzyżu: – Jesteśmy otwarci na konsultacje – podkreśla poseł Lipiec.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6