Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Będzie strajk żywności

17 października obchodzimy Dzień Walki z Ubóstwem. Kielczan na problemy potrzebujących będą wspólnie uczulać największe organizacje pomocowe: Caritas, MOPR, ATD Czwarty Świat i Bank Żywności. Tego dnia na ulicach miasta po raz pierwszy zobaczymy znany już mieszkańcom innych rejonów kraju Strajk Żywności.

Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 seminarium naukowym na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ul. Krakowskiej.
O godz. 13.30 na Placu Artystów odbędzie się happening pod nazwą “strajk żywności”. Młodzież z kieleckich szkół i świetlic środowiskowych przebrana za produkty żywnościowe wzywać będzie do poszanowania żywności, przeciwdziałania jej marnowaniu, dzielenia się z potrzebującymi.


Uczestnicy obchodów przejdą pod płytę praw człowieka, gdzie odczytany zostanie apel solidarności z ubogimi. Następnie pod Krzyżem Bezdomnych przy dworcu PKP odmówiona zostanie modlitwa za zmarłych z powodu bezdomności i nędzy.


Kulminacją obchodów będzie Msza Św. w kaplicy domu parafialnego przy ul. Urzędniczej 3, sprawowana w intencji ludzi ubogich.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3