Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Pralnia dla szpitala; będzie drugi SOR

Na czwartkowej sesji Rady Miasta głosujący zadecydowali, że Szpital Kielecki św. Aleksandra będzie mógł wydzierżawić działkę po starej pralni. Dzięki kategorycznemu stanowisku Rady Miasta już niebawem rozpocznie się inwestycja jego rozbudowy. Zwolennikami poszerzenia obiektu o Szpitalny oddział ratunkowy było aż 19 radnych.
Zdecydowanym oponentem podejmowanej uchwały był Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Stanisław Gódź: -Boleję nad tym, że spółka myśli tylko o zysku , będzie tylko te procedury kontraktować, na których zarobią, więc nie łudźmy się, że będziemy mieć w Kielcach jakieś zdrowotne eldorado.

- SOR ma służyć ratowaniu życia ludzkiego. To nie są zabiegi planowe jak u Góździa – twierdzi Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Jan Gierada: – SOR i pozostałe oddziały, które powstaną przy szpitalu miejskim są dobrodziejstwem dla Kielc; Busko ma dwa oddziały ortopedyczne, Rzeszów ma dwa SORy.

Jak wielokrotnie podkreślali zwolennicy budowy, działka będzie przeznaczone wyłącznie do celów medycznych. Co więcej, dodano zapis o konieczności wykonywania usług opieki zdrowotnej z pieniędzy publicznych. – Jeżeli dojdzie do próby niezrealizowania świadczeń będzie to podstawa do rozwiązania umowy, niezgodna z uchwałą miasta. – zaznacza Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta Kielce.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2