Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Internet do lipca

Prawdopodobnie już wkrótce do Kielc na dobre zagości szerokopasmowy internet. Firma ELTEL Networks z siedzibą w Poznaniu przejęło schedę po przedsiębiorstwie OPF z podlubelskich Uniszowic, któremu miasto w połowie roku wypowiedziało umowę ze względu na zbyt opieszałe tempo prac. Działania wykonawcze światłowodu w Kielcach, który realizowany jest w ramach projektu „E-Świętokrzyskie”, przebiegały z jednomiesięcznym opóźnieniem.


W poniedziałek rozstrzygnięto przetarg, w którym udział wzięły cztery firmy. Do wybudowania pozostało jeszcze 60 kilometrów sieci teletechnicznej. W skład inwestycji wchodzi także zakup niezbędnego sprzętu informatycznego, dzięki któremu możliwe będzie działanie systemu. Koszt inwestycji, jakie poniesie miasto, to niemal 7mln zł – mówi Zygmunt Mazur, dyrektor Zakładu Obsługi i Informatyki Urzędu Miasta Kielce.


Budowa sieci zostanie zakończona do końca lipca 2013 roku, natomiast do końca grudnia – cała inwestycja. Do tej pory zdołano wykonać zaledwie 27 kilometrów światłowodów. Inwestycja w znacznej mierze finansowana jest ze środków unijnych. Na ten cel miasto pozyskało 20mln zł., natomiast wkład własny wyniósł 7mln.

Po zakończeniu inwestycji niemal w każdym miejscu w Kielcach dostępny będzie szerokopasmowy internet. Powstanie 20 punktów z bezpłatnym dostępem do sieci. Projekt przewiduje również połączenie siecią 150 jednostek publicznych w stolicy województwa świętokrzyskiego oraz komisariaty, czy też umożliwienie spółdzielniom mieszkaniowym znalezienie się w sieci miejskiego monitoringu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5