Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kubuś oczaruje Chiny

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach będzie reprezentował Polskę na III Festiwalu Teatrów Lalek „Złota Magnolia” w Szanghaju. W Chinach kielecki zespół pokaże spektakl „Baśnie Cygańskie”. Sztuka pokazywana była w Serbii, tak spodobała się dyrektorowi Szanghajskiego Teatru Lalek, że zaprosił ją do Chin. Zdaniem reżysera sztuki, Ireny Dragan, to co urzekło go w przedstawieniu, to jego forma. – Przed każdą baśnią będzie jej tłumaczenie po chińsku.

Dekoracje do przedstawienia popłynęły do Chin w połowie września. Ale próby, choć bez scenografii, trwają nadal. Irena Dragan jest przekonana, że cały zespół będzie bardzo dobrze przygotowany a widownia oczarowana. – Ich fascynuje możliwość innego spojrzenia na teatr, a w Baśniach Cygańskich jest pięć różnych form teatralnych i myślę, że to ich zafascynowało.

.

Kielecki „Kubuś” będzie jedynym teatrem z Polski, który wystąpi w Szanghaju. Poza naszym krajem zaprezentują się także zespoły m.in. z Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Francji. Dla kieleckiego zespołu to już trzeci udział w wydarzeniu. Wyjazd „Kubusia” jest możliwy dzięki wsparciu ministerstwa kultury.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8