Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

‘NIE dla czadu’

Strażacy apelują o przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych podczas sezonu grzewczego. Rozpoczęła się kampania informacyjna prowadzona z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych „NIE dla czadu”.

- Każdy sezon grzewczy w Polsce to około stu ofiar tlenku węgla. Na kilka dni przed przyjściem pierwszych mrozów rozpoczynamy akcję informacyjną i liczymy, że dotrzemy z informacją o zagrożeniach, jakie niesie za sobą „cichy zabójca” do jak największej liczby osób – powiedział szef MSW Jacek Cichocki podczas konferencji prasowej inaugurującej wspólną akcję.


Nieprawidłowe używanie piecyków gazowych i urządzeń grzewczych w przypadku wysokiego stężenia tlenku węgla w powietrzu może skutkować zgonem już po kilku minutach. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wystarczy przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa – niezaklejenie kratek wentylacyjnych, dbanie o dobry stan techniczny urządzeń znajdujących się w naszych domach czy zakup i instalacja czujnika tlenku węgla.

W ostatnich dwóch latach od listopada do marca tlenek węgla zabił 217 osób, a prawie 4 tys. uległo zatruciu lub zostało poszkodowanych w inny sposób. Najtragiczniejszym miesiącem był luty 2012 r., w którym w wyniku zatrucia czadem zmarły 54 osoby.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 3