Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowe aranżacje w skansenie

W podkieleckiej Tokarni otwarty został nowy obiekt – to masztarnia urządzona w zabytkowej stodole z Radkowic. Można tu obejrzeć kolekcję powozów, którymi podróżowano po regionie w okresie międzywojennym. W skansenie można też zobaczyć inne nowootwarte wystawy, m.in. gabinet lekarza Witolda Poziomskiego. – Zostały pokazane unikatowe eksponaty, jest m.in. aparat do naświetlania, wówczas wyjątkowo cenny sprzęt do diagnostyki – mówi Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej.

W zaadoptowanej chałupie z Szydłowa urządzono pracownię żydowskiego krawca z manekinami krawieckimi, różnego rodzaju żelazkami oraz małym profesjonalnym rękawem do prasowania. Natomiast w dom z Wąchocka zamieniono w prawdziwy polski sklep spożywczy. – W tym sklepie wspaniałe towary, zarówno kosmetyki i chemiczne, jak i alkohol, wędliny, można też zobaczyć stare opakowanai po kawie, herbacie, słodyczach Wedla.

Zachwyt wzbudza również atelier fotografa – kawalera, w którym zgromadzono sprzęt i różne akcesoria związane z robieniem zdjęć.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1