Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Ochroń przed zamarznięciem

Co roku w Polsce w wyniku wychłodzenia organizmu umiera kilkadziesiąt osób. Przed zimą świętokrzyscy policjanci uczulają mieszkańców regionu na potrzeby osób zagrożonych zamarznięciem.


Sami funkcjonariusze zaczęli już przygotowania do sezonu zimowego, zbierając informacje o osobach starszych czy samotnych, które mogą się stać potencjalnymi ofiarami mrozu i te dane będą przekazywać ośrodkom pomocy społecznej.
Razem z patrolami straży miejskiej patrolować będą miejsca, w których często przebywają bezdomni, czyli dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, czy ogródki działkowe.


Ale ponieważ nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, liczą na naszą pomoc i apelują, by informować ich, jeśli zobaczymy osoby, które potrzebują pomocy, bo nocują np. w nieogrzewanych pomieszczeniach, śmietnikach czy na klatkach schodowych.
Na nasze informacje odpowiedzą policjanci, strażnicy lub instytucje pomocy społecznej. Z taką wiadomością można zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub 997.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9