Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Podejrzany o serię brutalnych ataków na kobiety aresztowany

Kieleccy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta, podejrzewanego o serię brutalnych ataków o podłożu seksualnym na młode kobiety, mieszkanki powiatu kieleckiego. Aktualnie już co do czterech przypadków Prokuratura Kielce – Zachód postawiła mężczyźnie zarzuty dopuszczenia się tzw. innej czynności seksualnej. Został on tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. W dwóch przypadkach pokrzywdzonymi są osoby poniżej 15 roku życia.
Za przestępstwa, których się dopuścił mężczyzna może spędzić w wiezieniu nawet 12 lat.


Sprawa już po pierwszym zgłoszeniu była przez kieleckich policjantów traktowana priorytetowo, do jej rozwiązania został powołany specjalny zespół najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy wydziału kryminalnego – przekonują policjanci.
Ale do ujęcia napastnika przyczynili się tez mieszkańcy, do których dotarły medialne doniesienia i rysopis sprawcy. W śledztwie do tej pory sprawdzono i przesłuchano co najmniej kilkaset osób. Zebranie dowodów nie było łatwe ze względu na charakter przestępstw, ale Na funkcjonariusze wytypowali konkretnego mężczyznę, podejrzewanego o seryjne napady na kobiety.


33-latek jest mieszkańcem jednego z kieleckich osiedli.
Okazało się, że w policyjnych kartotekach był wielokrotnie notowany za wiele innych przestępstw przeciwko mieniu. W wiezieniu spędził już niemal 10 lat.


Zebrany materiał dowodowy pozwolił już na postawienie mu zarzutów w konkretnych czterech sprawach. Dwukrotnie ofiarami jego ataków stały się 14-latki; jedna na obrzeżach Kielc, druga w gminie Zagnańsk. Dwa kolejne przypadki miały miejsce na terenie Kielc i gminy Morawica, gdzie ofiarami napastnika padły dwie 19-letnie dziewczyny.


Śledczy podkreślają, że przygotowywany w dalszym ciągu materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie temu mężczyźnie kolejnych zarzutów za podobne czyny o podłożu seksualnym. Jednocześnie policjanci zwracają się do wszystkich pokrzywdzonych w podobny sposób kobiet, które do tej pory nie informowały organów ścigania, aby zgłaszały się do najbliższej jednostki policji.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4