Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Sprawca brutalnego napadu na taksówkarza aresztowany

Kieleccy policjanci zatrzymali 18- letniego mieszkańca miasta, który pod koniec lipca napadł na taksówkarza i ranił go nożem. W ustaleniu sprawcy pomogły osoby, które rozpoznały napastnika na zdjęciach opublikowanych w mediach na początku sierpnia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.


Jak relacjonuje biuro prasowe świętokrzyskiej policji, do zdarzenia doszło pod koniec lipca bieżącego rok. Młody mężczyzna wsiadł do taksówki i zamówił kurs w inną część miasta. Po jego zakończeniu taksówkarz poprosił o zapłatę. W tym momencie wywiązała się szarpanina w trakcie której pasażer wyciągnął nóż i ranił kierowcę, a następnie uciekł. Zraniony taksówkarz podjechał do najbliższej stacji paliw, gdzie o zdarzeniu poinformował stróżów prawa. Z obrażeniami ciała mężczyzna trafił do szpitala.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce- Zachód prowadząc śledztwo, zabezpieczyli szereg śladów, przesłuchali świadków, a także opublikowali zdjęcia i zapis z monitoringu, na którym znajdował się wizerunek sprawcy. Do policjantów trafiło dużo informacji, z których jedna okazała się bardzo cenna. Pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie sprawcy.


Jak się okazało, 18- letni kielczanin już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Stróże prawa ustalili, że oprócz napadu na taksówkarza, tego samego dnia dokonał innego przestępstwa. Około godziny 23 w centrum Kielc pobił 32-letniego mężczyznę i próbował zabrać mu portfel z dokumentami oraz telefon komórkowy. Mężczyźnie udało się uciec.
Teraz może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9