Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Policjanci radzą uważać na grzybobraniu

Policjanci radzą uważać na grzybobraniu. Problemem jest nie tylko ryzyko zatrucia niejadalnymi gatunkami, ale też brak rozwagi podczas wizyty w lesie.
Policjanci uczulają, by zwracać uwagę na cenne przedmioty pozostawione w samochodach, ponieważ grzybobrania to okres wzmożonych włamań, a łupem złodziei padają torebki, portfele i telefony.


Policja otrzymuje także zgłoszenia dotyczące zaginięcia osób na terenach leśnych. Dlatego radzi, by przed wyjściem zawiadomić bliskich i unikać samotnych wędrówek. Nie wolno spuszczać z oka dzieci i osób starszych. Warto też brać ze sobą telefon komórkowy i znaleźć w terenie punkt orientacyjny, który pomoże w powrocie.

A zbierając grzyby musimy mieć pewność czy dany okaz jest jadalny. W razie wątpliwości, powinniśmy sięgnąć po atlas lub zapytać bardziej doświadczonych grzybiarzy.

Pamiętajmy, aby nie ulec zatruciu, zbierać należy grzyby duże i wyrośnięte, a unikać młodych, niewykształconych, gdyż łatwiej wtedy o pomyłkę. Gatunki z blaszkami pod kapeluszem są zwykle trujące, dlatego bezpieczniej jest wybierać grzyby rurkowe.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7