Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Policjanci apelują o trzeźwość nad wodą

Zachowajmy trzeźwy umysł nad wodą – apelują świętokrzyscy policjanci. Po ostatnich tragediach, do których doszło w Zochcinku w powiecie opatowskim gdzie utopił się 18-latek i w Morawianach koło Kazimierzy, gdzie zginął 74-latek, funkcjonariusze radzą, jak wypoczywać nad wodą, by uniknąć nieszczęścia.
Zapowiadają też częstsze w czasie wakacyjnym kontrole na terenach wypoczynkowych i sprawdzanie trzeźwości wypoczywających nad wodą.


Jak podkreślają, wypadkom nad wodą sprzyja wysoka temperatura, brawura, alkohol i brak opieki nad dziećmi. – Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych, dzieci muszą być pod opieką dorosłych, a w wodzie – zabezpieczone kapokami lub dmuchanymi rękawkami. Gwałtowne wejście do wody po dłuższym opalaniu grozi szokiem termicznym. Skoki do zbiornika , którego dna nie znamy, mogą się skończyć urazem kręgosłupa – reagujmy tez widząc brawurę innych. Policjanci radzą też nie wypływać materacem na środek jeziora i nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu choćby najmniejszej ilości alkoholu.


Funkcjonariusze przypominają też, że pływanie łodzią lub pontonem, wyposażonym w silnik spalinowy lub elektryczny w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Pływanie nawet łódką z wiosłami lub rowerem wodnym po spożyciu alkoholu podlega odpowiedzialności karnej.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9