Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Powołani do świętości

Przed nami Wszystkich Świętych. Kościół Katolicki będzie czcił tych, którzy juz oglądają oblicze Boga. Ale to również dzień, który ma nam przypominać, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości.
Wprowadzeniem do Wszystkich Świętych będzie Noc Świętych. Czuwanie modlitewne z procesją i wystawieniem relikwii świętych zacznie się o 20-tej w kościele św. Wojciecha.

1 listopada w tradycji Kościoła Katolickiego to dzień, który ma nam przypominać, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. – Święty to nie egzaltowany pustelnik oderwany od rzeczywistości, aby mówić o prawdziwej duchowości, potrzebne jest praktyczne działanie na rzecz bliźnich, bliskich – twierdzi ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Wg niego święty to człowiek głęboko wierzący i kochający, ale nie pozbawiony rozsądku, ażeby osiągnąć świętość, potrzebna jest harmonia życia duchownego i działania.

We Wszystkich Świętych msze święte są odprawiane na cmentarzach. Na Cmentarzu Nowym o godz. 11 Eucharystii poprzedzonej procesją żałobną będzie przewodniczył ks. bp Kazimierz Ryczan. O godz. 11 na Cmentarzu na Piaskach o Mszę świętą odprawi ks. bp Marian Florczyk, a o godz. 12 na cmentarzu na Cedzynie Mszę świętą będzie celebrował ks. bp Kazimierz Gurda.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7