Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Ruch przy cmentarzach

Wzmożone patrole policyjne na drogach i zmiany w ruchu przy cmentarzach – w związku ze Wszystkimi Świętymi zaczyna się trudniejszy okres dla kierowców.
Drogowcy wprowadzają ograniczenia w ruchu przy nekropoliach – trzeba zwracać uwage na oznakowanie, a warto się również szykować na obecność funkcjonariuszy na skrzyżowaniach, gdzie wg uznania będą mogli wyłączyć sygnalizację świetlną.

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie kieleckich nekropolii związane ze świętem Wszystkich Świętych będą obowiązywały od dnia 31.10.2012r. (środa) od godz. 5.00 do dnia 04.11.2012r. (niedziela) do godz. 22.00.

Na cmentarzach przy ulicach: Ściegiennego i Spokojnej ulicami jednokierunkowymi będą:

- ul. Sołtysiaka Barabasza na odcinku od ul. Ściegiennego do al. Legionów;

- ul. Kwasa na odcinku od ul. Mahometańskiej do ul. Sołtysiaka Barabasza;

- ul. Spokojna na odcinku od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza;

- ul. Langiewicza na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;

- ul. Zgoda na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;


- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego,

- ul. Ściegiennego na odcinku od ul. Sołtysiaka Barabasza do ul. Husarskiej.


Natomiast na odcinku ul. Ściegiennego od pl. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka Barabasza będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.


2. Cmentarz przy ul. Zagnańskiej:

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie dotychczasowy zakaz zatrzymywania pojazdów,

- na skrzyżowaniu ulic: Warszawska – Witosa ustawione będą tablice informujące o dojeździe do cmentarza na Piaskach.


3. Cmentarz w Cedzynie:

- nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie w godzinach jw.

- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost.

O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni );

- przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi 74 z ul. Cmentarną
(autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną), Tymczasowy przystanek funkcjonował będzie od dnia 29.10.2012 r. (czwartek) od godzin porannych

- na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;


- na drodze 74 za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;

- dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą nadzorowali ruch pojazdów;

4. Objazdy dla autobusów MPK.


W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów jazdy i informacji.


W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. Apelujemy do użytkowników dróg do korzystania w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe.

5. Parkingi


W dniach od 31.10.2012 r. do 04.11.2012 r. w godz.. 5.00 – 22.00 parkingi zlokalizowane w rejonie stadionu piłkarskiego przy ul. Ściegiennego i al. Legionów zostaną udostępnione bezpłatnie dla pojazdów, które będą przyjeżdżały w rejon cmentarzy. Dla ułatwienia, wjazdy na parkingi zostaną oznakowane znakami informacyjnymi ustawionymi na w/w ulicach.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 8