Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Sportowe sukcesy kielczan

Udany weekend mają za sobą fani kieleckich drużyn sportowych. Vive zwyciężyło w Lidze Mistrzów, a Korona po p ierwszych nieudanych starciach zwycięża po raz drugi, i to z przeciwnikiem niepokonanym od 21 lat. Jest też sukces indywidulany: Karol Skowerski wygrał jeden z najbardziej prestiżowych turniejów bilardowych na świecie.

Kielczanie gromią w meczu z rosyjskim St. Petersburg. Drużyna prowadzona przez trenera Bogdana Wentę w sobotnich zmaganiach Ligi Mistrzów nie pozostawili najmniejszych złudzeń jednej z najsłabszych ekip tegorocznej edycji tego prestiżowego turnieju. Vive Targi Kielce wygrali w tym meczu aż 31:21. Bohaterem tego spotkania był Ivan Cupić, który rzucił aż dwanaście bramek. Kolejne starcie w ramach Ligi Mistrzów już w sobotę. Tego dnia kielczanie zmierzą się u siebie z drużyną Gorenje Velenje.

Sobotni dzień sportowy jednak nie był do końca udany. Obok zwycięskiej Korony Kielce i Vive Targów, pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał także Effector Kielce. Siatkarze, którzy na najwyższym szczeblu rozgrywek zastąpili Farta, nie zdołali sprostać wymaganiom Jastrzębskiego Węgla i ostatecznie przegrali na wyjeździe 0:3. Kolejne spotkanie już za tydzień, gdzie „Effekciarze” zagrają u siebie z Delectą Bydgoszcz.


Korona Kielce odniosła drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. Kielczanie tym razem przełamali sportową niemoc i pierwszy raz od 21 lat pokonali Zagłębie Lubin. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę spotkania, w której padła zwycięska bramka. Jej zdobywcą jest Maciej Korzym, który po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Michała Janotę, dobił piłkę do siatki.
W drugiej odsłonie meczu kielczanie już nie byli tak efektywny. Do głosu doszło Zagłębie Lubin, które przejęło inicjatywę. Zgotowany w końcówce horror jednak nie zmienił wyniku gry – Korona wygrała z Zagłębiem na własnym terenie 1:0.
Kolejny mecz dopiero za dwa tygodnie. Przerwa spowodowana jest spotkaniami polskiej reprezentacji. Korona po tym okresie zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.


Karol Skowerski, rodowity kielczanin i zawodnik Nosanu Galerii Echo Kielce wygrał jeden z najbardziej prestiżowych turniejów bilardowych na świecie – rozgrywany w Kielcach World Pool Masters. W finale pokonał on innego Polaka, zawodnika Konsalnetu Warszawa, Mateusza Śniegockiego 8-6.
- Czuję się jakbym brał udział w programie Szymona Majewskiego “Mamy cię” i ktoś mnie wkręca. Jednak jako prezes związku, znający tych zawodników od wielu lat muszę powiedzieć, że dwóch Polaków w finale to był możliwy scenariusz, choć rano trudno byłoby mi w to uwierzyć – powiedział najbardziej uradowany człowiek w Hali Legionów, Grzegorz Kędzierski, szef Polskiego Związku Bilardowego.
W Hali Legionów zagościł cały polski bilardowy świat i spora część gwiazd tej gry z całego globu. Byli m.in. wielokrotny mistrz tricków bilardowych Bogdan Wołkowski, słynna sędzia Michaela Tabb czy wreszcie plejada najlepszych graczy świata. Warto podkreślić, że Polska była dopiero 5 krajem w 20-letniej historii cyklu, który organizował turniej.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9