Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

44mln na edukację

Ponad 44 mln zł z unijnego programu Kapitał Ludzki na świętokrzyską edukację w 2013 roku.

Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego, wdrażające Program Operacyjny Kapitał Ludzki w naszym województwie, w 2013 r. planuje przekazać ponad 18 mln zł na projekty wspierające szkolnictwo zawodowe oraz 14,5 mln zł na tworzenie nowych miejsc w przedszkolach.


Blisko 4 mln zł zostanie rozdzielonych w formie małych grantów – niewielkich projektów wspierających inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Będą to ostatnie okazje, by ubiegać się o dofinansowanie projektów w ramach PO KL – program oficjalnie skończy się w przyszłym roku.


Pieniądze będzie można przeznaczyć na sfinansowanie dodatkowych kursów dla uczniów, na współpracę międzynarodową, czy zakup nowoczesnego sprzętu.

- W przyszłym roku położymy nacisk na realizację praktyk u pracodawców. W ramach każdego projektu co najmniej jedna piąta uczniów będzie obligatoryjnie objęta stażami – mówi Członek Zarządu Województwa, Piotr Żołądek, nadzorujący wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w regionie. – Drugim ważnym elementem projektów będzie rozwój doradztwa zawodowego w szkołach zawodowych.


Dodatkowo, ŚBRR planuje rozdzielić poza konkursami 5,7 mln zł pomiędzy szkoły podstawowe. Pieniądze te będą przeznaczone na indywidualizację nauczania w klasach I – III, a więc na diagnozowanie potrzeb i zdolności najmłodszych uczniów i na realizację adekwatnych zajęć.
2 mln zł natomiast zostaną przekazane na szóstą, ostatnią w tym okresie programowania edycję projektu stypendialnego dla wybitnie uzdolnionych uczniów.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8