Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Alarmowo o pogodzie

Mieszkańcy świętokrzyskiego nadużywają numeru alarmowego 112. Ponad połowa zgłoszeń do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego okazuje się bezzasadna. Operatorzy Centrum odbierają nawet telefony z pytaniem o pogodę czy sytuację na drogach.


Od początku działania Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, zarejestrowano ponad 100 tysięcy połączeń. Tylko w okresie od końca września do 11 listopada było ich 23 tysiące, z czego 15 tysięcy – nieuzasadnionych. Podobnie jak te wymagające interwencji, również trafiły do realizacji Policji. A ci ostrzegają: niepotrzebne telefony mogą spowodować przeciążenie systemu i narażenie życia tych osób, które naprawdę potrzebują wsparcia.


Numer „112” , podobnie jak „997” służy wyłącznie do powiadamiania w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.
Numer alarmowy „112” jest jednolitym ogólnoeuropejskim numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego mieści się w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7