Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Komu pralnia, kto poprze SOR

Niepewne są losy budowy drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kielcach. Konieczność inwestycji Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra została podana w wątpliwość przez członków Komisji Zdrowia. Kwestią niezbędną do wcielenia planów inwestycji w życie jest oddanie w dzierżawę szpitalowi terenu po starej pralni. Nieoficjalnie mówi się, że działka mogłaby zostać przekazana Uniwersytetowi Jana Kochanowskiego. W przypadku nieuzyskania działki, inwestycja będzie dużo mniejsza niż planowano do tej pory. Powstanie dodatkowe skrzydło szpitala, ale bez Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Bez względu na decyzję Rady Miasta, zarząd wyda na budowę ok. 31 mln złotych.

Pełnomocnik zarządu w spółce ArtMedik, Robert Frańczak podkreśla, że służyłaby ona wyłącznie celom medycznym: – takie zainteresowanie przedstawiały wcześniej i służby wojewody i komisje miejskie, obecnie tylko dyrektor Gierada utrzymuje, ze ten oddział jest potrzebny.

– Nasza strategia to budowa firmy medycznej w perspektywie kilkunastu lat, zajmującej się kompleksową opieką medyczną – zaznacza Robert Frańczak. O powstaniu drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zadecydują radni na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7