Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Do Katowic z przesiadką

Znamy już nowy rozkład jazdy pociągów w ramach przewozów regionalnych, który wejdzie w życie 9 grudnia. Na terenie województwa świętokrzyskiego będzie kursować 79 pociągów Regio, z czego 66 uruchamia Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych.
- Różnice w rozkładzie będą niewielkie, choć pasażerowie nie unikną pewnych problemów – przyznaje Jan Maćkowiak, członek zarządu województwa.

-Rozkład w zasadniczej części nie będzie zmieniony w stosunku do ub, roku, ale oferta dojazdu do Katowic nie będzei taka dobra, jak w 2012-tym. Robiliśmy wielki wysiłek, zeby nasz pasażer mógł dojechać do Katowic bezpośrednio , niestety nie udało się to do końca – mówi Maćkowiak.


Teraz pasażerowie dojadą z Kielc tylko do Sławkowa, a tam będą mogli wsiąść do autobusów, które zawiozą ich do Sosnowca. Dopiero stamtąd będą mogli dojechać pociągiem do Katowic. – Próbowaliśmy negocjować, ale nic z naszych rozmów nie wyszło – dodaje Maćkowiak.

– Tyle pociągów,ile jechało w kierunku Katowic, tyle od nas wyjedzie. Porblem, który powstał w Sławkowie i dalej, to sprawa uzgodnień między Małopolską i Śląskiem. Chociaż otwiera sie tu pewna nadzieja, że być może w lutym uda sie zmienić tą sytuację.


Wtedy trasa zostanie przedłużona do Jaworzna Szczakowej, a tam pociągi TLK przewożą pasażerów od Krakowa do Katowic. Nowy rozkład jazdy Przewozów Regionalnych można znaleźć w Internecie na stronie biletyregionalne.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8