Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Praca dla niepełnosprawnych

Fundacja „Nadzieja Rodzinie” podpisała z diecezjalną Caritas i Targami Kielce unijną umowę dotyczącą aktywizacji i zatrudnienia niewidomych i słabo widzących z województwa świętokrzyskiego.

Osoby niepełnosprawne to w województwie świętokrzyskich 5% wszystkich bezrobotnych; bez pracy pozostaje ich w regionie około 4 500. 20 z nich weźmie udizał w projekcie pod hasłem „Kompleksowa rehabilitacja społeczno-zawodowa niewidomych i słabo widzących z województwa świętokrzyskiego”. Siedem z nich od stycznia 2014 rozpocznie pracę w kieleckim ośrodku wystawienniczym, trzynaście stworzy socjalną spółdzielnię obsługującą Call Center.
Do tego czasu osoby niepełnosprawne uczestniczyć będą w szkoleniach i zajęciach rehabilitacyjnych.

- W ramach programu zapewnimy im m.in. komputery z oprogramowaniem dla osób niedowidzących czy przystosowane do ich potrzeb telefony. Do poruszania się w komfortowy sposób dostosujemy też budynek administracyjny – mówi prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń. Targi wyłożą blisko 246 tysiące złotych na zatrudnienie niepełnosprawnych oraz specjalistyczne doposażenie ich stanowisk pracy. Nabór osób do działów PR, Marketingu, Organizacji targów oraz Centrum Kongresowego rozpocznie się w styczniu 2013 roku.


Wartość całego projektu to 1,2 mln złotych.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0