Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY W KINIE „MOSKWA„ W LISTOPADZIE

IXJANA – PREMIERA w kinie już od 23 LISTOPADA!!!
Drugi film fabularny braci Skolimowskich, który doczekał się swojej premiery w dramatycznych okolicznościach i z całą pewnością będzie odczytany, jako epitafium dla tragicznie zmarłego w maju tego roku, młodszego z braci, Józefa, który nie tylko współtworzył scenariusz i współreżyserował, ale także skomponował muzykę do filmu. Muzykę, bez której ten trans-liryczny i trans-deliczny obraz nie zaistniałby w takim wymiarze. Okazuje się, że żaden sen, nie jest tylko snem.

„Ixjana” to historia młodego pisarza, Marka, który trafia na bal do ekscentrycznego milionera, króla wydawców , na którym dowiaduje się, że jego debiutancka powieść zostanie wydana. Tego samego wieczoru bohater osiąga ekstazę i staje się zabójcą. Mieszanka alkoholu z psychotropami sprawia, że urywa mu się film. Kiedy Marek odzyskuje świadomość, nic nie pamięta. Przechodzi drogę przez piekło, by dotrzeć do prawdy. Jest pewien, że zabił swojego przyjaciela, Artura.

Z zakamarków pamięci Marek wydobywa fragmenty wydarzeń: mocno zakrapiane przyjęcie, niechciane spotkanie Artura, kłótnia dawnych przyjaciół, wymiana ciosów, krew…
Marek jest nieświadomy manipulacji jakiej zostaje poddany. Swój strach i wyrzuty sumienia tłumi podczas namiętnych spotkań z kobietą, która poróżniła dawnych przyjaciół.
Prowadzący prywatne śledztwo bohater targany jest sprzecznymi impulsami. Nie podejrzewa, że stał się ofiarą misternie utkanej intrygi, której nieoczekiwany finał zaskoczy nawet najbardziej przewidującego widza.

W metafizycznym dramacie braci Skolimowskich grają m.in.: Sambor Czarnota (Marek Newski), Magdalena Boczarska (Marlena), Borys Szyc (Artur), Ewa Hornich (Ula), Anna Dereszowska (Amanda), Jan Frycz (Heller), Łukasz Simlat (Rajter-Kosmateus), Mariusz Drężek (Vigo).
produkcja: Polska , 2012
czas trwania: 97 min.
reżyseria: Józef Skolimowski, Michał Skolimowski
obsada: Sambor Czarnota, Magdalena Boczarska, Borys Szyc
„BARBARA” – w kinie od 23 listopada!!!
Krytycy okrzyknęli „Barbarę” arcydziełem i niemiecką „Casablanką”. Jest to jeden z najlepszych filmów niemieckich dekady, intensywny od pierwszej do ostatniej minuty, wybitny popis sztuki reżyserskiej. To opowieść o ludziach, którzy poznają się w stanie najwyższego napięcia; o prawdzie, która istnieje tylko z powodu kłamstwa; o miłości, która obawia się samej siebie oraz wolności: odejścia lub pozostania.
Akcja “Barbary” rozgrywa się latem 1980. Lekarka Barbara składa wniosek o wizę wyjazdową z NRD (Niemcy Wschodnie). Za karę zostaje przeniesiona z Berlina do małego szpitala na prowincji. Jörg, kochanek z Zachodu, planuje jej ucieczkę. Barbara czeka i próbuje odnaleźć się w nowych warunkach. Pracując jako chirurg pod nadzorem swego nowego szefa – Andre, z uwagą i troską traktuje pacjentów, ale w stosunku do kolegów i sąsiadów zachowuje dystans. Czuje, że w tym miejscu zatrzymała się tylko na chwilę. Ale Andre burzy wewnętrzny spokój Barbary. Jego zaufanie do jej umiejętności, jego opiekuńcza postawa, jego uśmiech powodują lawinę pytań. Dlaczego ją kryje, gdy pomaga młodej uciekinierce Sarze? Czy ma za zadanie ją śledzić? A może się w niej kocha? Zbliża się dzień planowanej ucieczki Barbary, a ona zaczyna tracić kontrolę. Nad sobą, swymi planami, nad miłością…
produkcja: Niemcy , 2012
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Christian Petzold
obsada: Nina Hoss, Rainer Bock, Ronald Zehrfeld.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4