Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Trzecia wycena nie zadowala

Miejski Zarząd Dróg odwoła się od trzeciej wyceny dawnej siedziby Polmozbytu. Ta jest zbliżona do dwóch poprzednich i nie zadowala miasta. Pierwsza wycena opiewała na około 26mln zł. Ostania jest zaledwie o kilkaset tysięcy złotych niższa. Wszystkie wyceny zostały wykonane przez rzeczoznawcę wyłonionego przez wojewodę świętokrzyskiego. Teraz maisto ma odwołać się od tej wyceny do Ministerstwa Transportu.

- Naszym zdaniem wycena była istotnie zawyżona, zleciliśmy wykonanie operatu szacunkowego innemu rzeczoznawcy, który wycenił wartość nieruchomości na 14mln zł wobec 25 czy 26mln – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.


Miasto ma zarezerwowane potrzebne pieniądze na wypłatę odszkodowania dla Polmozbytu. Jednak, jeżeli uda się wywalczyć niższą wycenę, różnica zostanie przeznaczona na kolejne inwestycje drogowe. – Za tą różnicę można wybudować nową drogę, albo odnowić kilka.


Czy istnieje ryzyko, że jednak miasto będzie musiało zapłacić kwotę opiewającą na około 26mln zł? Tego nie można wykluczyć. Wyceny dokonuje jedna i ta sama osoba, ponieważ postępowanie administracyjne trwa. Sprawę zgodnie z prawem prowadzi wciąż ten sam rzeczoznawca.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5