Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Vive liderem LM, porażka Effectora

Vive Targi Kielce samodzielnym liderem grupy „C” elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. W niedzielę podopieczni Bogdana Wenty, meczem z Metalurgiem Skopje, zakończyli pierwszą rundę rozgrywek fazy grupowej w europejskich pucharach. Kielczanie w wyjazdowym starciu spisali się na wyśmienicie, ponieważ ograli silnego 23:21. Nasi zawodnicy wykazali się w tym meczu ogromną ambicją i zupełnie zasłużenie zdobyli dwa punkty. Ostatecznie Metalurg, z ośmioma punktami na koncie, uplasował się na pozycji wicelidera. Vive z kompletem „oczek” jest na pierwszym miejscu. Już w najbliższą sobotę początek fazy rewanżowej i tym samym kolejne starcie z ekipą z Skopje.
Więcej sportowych informacji w poniedziałkowym programie Cały ten sport. Początek o godzinie 17.

Za to siódma kolejka okazała się pechowa dla Effectora Kielce, który w weekend przegrał 0:3 na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. W meczu z mistrzem Polski kielczanie nie zdołali pokazać rywalowi swoich argumentów – rzeszowianie byli zbyt mocni, podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie poradzili sobie z rosnącą presją. Effector jednak dobrze zaprezentował się w drugim secie, którego przegrał 26:28.

– Myślę, że zagrywka, a konsekwencji nasze słabsze przyjęcie, przerzuciło się na gorszą grę. Chwila oddechu pojawiła się po wejściu Tomka Józefackiego, który kończył sporo piłek. Chyba wystraszyliśmy się przewagi w drugim secie. Zwycięstwo w pierwszej i trzeciej partii nie podlegało żadnej dyskusji

MVP potyczki został Olieg Achrem, zawodnik drużyny miejscowej. Effector kolejne spotkanie zagra również na wyjeździe. W najbliższą niedzielę rywalem kieleckiego zespołu będzie Skra Bełchatów.
Każdy chętny może zapisać się na wyjazd do Bełchatowa, by wspierać kieleckich siatkarzy w meczu ósmej kolejki. Szczegóły zapisów i wyjazdu na www.cksport.pl, oraz oficjalnej stronie Effectora Kielce.