Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

WIECZÓR W MUZEUM

MUZEUM HISTORII KIELC

ZAPRASZA NA KOLEJNE ŚRODOWE SPOTKANIE Z CYKLU:

WIECZÓR W MUZEUM

Data: 21.11 o godz. 17.00

Tytuł spotkania: Kieleckie curriculum vitae

Miejsce: Muzeum Historii Kielc, ul. Św. Leonarda 4

W tym tygodniu – w środę 21.11 o godz. 17.00 – rozpoczynamy cykl prelekcji pod tytułem „Kieleckie curriculum vitae” przedstawiających historię miasta. 40-minutowe wykłady, ilustrowane obiektami ze zbiorów muzeum oraz pokazami przeźroczy, będą odbywały się co dwa tygodnie – aż do końca lipca 2013 r. – i obejmą historię Kielc do lat ostatnich. Przy okazji każdego spotkania pokażemy najciekawsze – z dotychczas nie prezentowanych publicznie – nabytków muzeum.

O godzinie 18.00 zapraszamy do wspólnej rozmowy na temat „Historia Kielc – kogo to jeszcze interesuje?”

Wstęp wolny, dla gości filiżanka herbaty.

Jednocześnie prosimy o przypomnienie kielczanom, że od przyszłej środy 28.11 – a następnie w każdą czwartą środę miesiąca ­– zapraszamy na kolejny cykl spotkań „Stare, piękne, cenne”. Rozmowy o historii pięknych rzeczy, ich tajemnicach i o kolekcjonerstwie. Na początek cyklu dwa spotkania o złotnictwie Srebra, sreberka, platery…

KONCERT MUZEUM HISTORII KIELC I ZESPOŁU AD LIBITUM

Data: 23.11 o godz. 17.00

Tytuł: Szlagiery piosenki harcerskiej

Miejsce: Rynek

W ramach wystawy harcerskiej “Kartki z dziejów harcerstwa kieleckiego. W stulecie powstania”, którą od 26 października podziwiać można na kieleckim Rynku, Muzeum Historii Kielc zaprasza wszystkich kielczan do udziału w imprezie ulicznej. W piątek, 23.11 o godz. 17.00 na Rynku odbędzie się uliczny koncert zespołu Ad libitum, który wykona szlagiery piosenki harcerskiej. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich przechodniów, którzy znajdą się w tym czasie w okolicy kieleckiego centrum.

Zespół Ad libitum w składzie: Katarzyna Figiel, Katarzyna Osterczy, Daria Szota, Urszula Witkowicz, Paulina Szostak pod kierunkiem Barbary Barwińskiej.

Wykonają m.in. utwory: Wędrowiec, Sielanka w domu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6