Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Betlejemskie Światło Pokoju na Rynku

Betlejemskie Światło Pokoju od niedzieli jest w Kielcach, a dziś kielczanie mogą je zabrać do domów. Od godz. 12-tej do 16-tej będzie na kieleckim Rynku.- Betlejemskie Światło Pokoju jest w Kielcach już po raz 22-gi. Hasłem tegorocznej akcji jest „Odważ się być dobrym” – zaprasza hm Elżbieta Kubiec, z-ca Komendanta Kieleckiej Chorągwii w Kielcach.

Polscy harcerze w tym roku tradycyjnie przejęli Światło od słowackich skautów , a do Kielc przekazali je w kościele Ducha świętego. Podczas przekazania na Rynku odbędzie się wspólne kolędowanie.

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju sięga ’86 roku, kiedy w austriackim Linz stalo się częścią działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9